O ARTYŚCIEANDRZEJ CYBURA (urodzony 18 listopada 1976 r.)

Bochnian z urodzenia i zamieszkania. Szczególne zdolności do rysunku i malarstwa przejawiał już w dzieciństwie, ale rozkwit jego talentu nastąpił niedawno. Pierwsze duże formy malowane najpierw pastelami a potem farbami olejnymi zaczęły powstawać w 1998 r. Chociaż obrazy te były głównie kopiami znanych dzieł, to jednak sposób ich interpretacji  a także technika jaką posługiwał się artysta robiły wrażenie. Odbiorcy docenili także powstałe w tym czasie autorskie obrazy Cybury mieszczące się w kategorii realizmu fantastycznego. Jedne i drugie można było podziwiać min. podczas wystawy zorganizowanej w 2009 r. w Krakowie z okazji Roku św. Pawła, a będącej częścią 44 Salonu Artystycznego Dettlofów. W willi na krakowskim Czerwonym Prądniku odbyło się też spotkanie z artystą.


44 Salon Artystyczny Dettlofów, wytawaz okazji Roku św. Pawła, 2009 r.

Andrzej Cybura  pokazywał  swoje prace również w swoim rodzinnym mieście. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i plenerowych, ale to właśnie sukces wystawy u Dettlofów stał się  impulsem  do powstania kolejnego docenionego przez odbiorców autorskiego cyklu obrazów i dalszego rozwoju  warsztatu twórczego artysty. Spod pędzla malarza wyszły w tym czasie głównie mniejsze formy będące częścią zbioru zatytułowanego "Opowieści na dobranoc".  

Andrzej Cybura w trakcie pracy
nad obrazem "Dom bez dachu", cykl "Opowieści na dobranoc".

Seria szybko zyskała uznanie i do dziś cieszy się sporym zainteresowaniem. Nabywcami obrazów są nie tylko osoby prywatne ale także galerie i świat biznesu. Artysta jest zapraszany do udziału w wydarzeniach kulturalnych i medialnych. Chętnie bierze udział w aukcjach charytatywnych. 

Opracowanie: Alicja AbramBrak komentarzy:

Prześlij komentarz